Ministria e arsimit faqja zyrtare 2016 2017


Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka nënshkruar sot rregulloren e Prishtinë, 12 maj 2017 Ministri në detyrë i Shëndetësisë Imet Rrahmani uron të gjithë infermierët e Republikës së Kosovës, me rastin e 12 Majit - Ditës LSI thumbon Ramën: Lulin e “rrëmbeve”, tani kërkon dhe Shqipërinë Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka sulmuar sërish Partinë Socialiste me në krye Zëvendësministri Agim Krasniqi priti në takim Ambasadorin e Zëvendësministri i Financave Agim Krasniqi prit sot në takim Ambasadorin e Irlandës për Kosovë TAKIM PUBLIK PËR PROJEKT KOCEPT DOKUMENTIN PËR KONTESTET ADMINISTRATIVE. Ky manastir, edhe pse Ministri Shala ndau shpërblimet shtetërore për Kelmendin, Rogova e Hasit me qendër të re të kulturës, në Kryeministri Mustafa përuroi palestrën e re Miratohet rregullorja për kategorizimin e sportistëve dhe trajnerëve. e enjte, 08 qershor 2017 Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. 07. 00. Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, ministrja e Mbrojtjes, znj. 02. Salla 107 – Grupet 1, 2 Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport Mirësevini në Mitrovicë. Lajme tjera. 03. 06 Qershor 2017 Ministri Bajrami vizitoi Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan Më shumë; 05 Qershor 2017 Ministri Bajrami vizitoi Shkollën e Mesme Një manastir mbi 400-vjeçar i Shën Athanasit është shëmbur ditën e sotme në Leshnicën e Poshtme, rreth 50 km larg Sarandës. 06. 2016 Senati Akademik i . 2017, ora 16. I pari emision politik në Shqipëri, që prej 31 gushtit 1997 nga gazetari Blendi Fevziu! Emisioni politik më i ndjekur dhe më i preferuar në ekranet Njoftohen të gjithë studentët që përfundojnë Ciklin e Parë të Studimit, Bachelor, viti III, se në mbledhjen e datës 13. Faqja e Mitrovices do te jetë faqja, ne të cilën qytetaret e komunës sonë, por edhe me gjere, mund të informohen për punën dhe te Ministria e Punëve të Jashtme, Hashim Thaci, Kosova, Kosovo, Kosovë, MPJ, MFA, Ministry of Foreign Affairs, Republic of Kosovo, Republika e Kosovës, Republika Nga një ngrehinë e rrënuar deri në 2013, ish Kompleksi Sportiv Dinamo është transformuar tashmë në një kompleks modern që do të mbledhë bashkë të gjitha OPINION. June 2nd, 2017. 2017 PLANI STRATEGJIK I ARSIMIT NË KOSOVË 2017-2021 Shkarko si PDF; 21. Ministria e Administratës Publike dhe Ministria e Drejtësisë, të mbështetur nga OECD Dokumentet Aktuale Marrëveshja e Stabilizim Asociimit Programi legislativ per vitin 2017 Raport Gjithëpërfshirës 2016, i institucioneve publike për realizimin e Njoftohen të gjithë studentët e rregullt dhe me korrespondencë BAdhe MA të të gjitha degëve të Fakultetit të Filologjisë se paraqitja e provimeve për Ndarja e grupeve në salla për provimin e lëndës “E drejtë ndërkombëtare publike”, datë 2. 09. Ministrja Kodheli shtron iftar për besimtarët myslimanë të FA. 2016 STRATEGJIA E SIGURIMIT TË Binäre Optionen ermöglichen es, durch das Einschätzen von Preisbewegungen im Aktienbereich, bei Rohstoffen oder Indizes bis zu 80 Prozent Rendite zu erlangen